tr-TRen-US

ERKUT ŞAHALİULUSAL ORGANİK ÜRÜN LOGO TASARIM YARIŞMASIBakanlığın güncellenen internet sayfasına yönlenmek için  tarim.gov.ct.tr  adresini url yerine kopyalayınız... 


Özgeçmişi

1973 yılında doğdu. Gazimağusa Türk Maarif Koleji'nin ardından, 1995 yılında Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nden Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı olarak mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler, İstanbul Üniversitesi’nde Avrupa Birliği’nin Sosyo Kültürel Yapısı konularında lisansüstü eğitime devam etti. British Council bursuyla gittiği Manchester Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda uzmanlık eğitimi aldı.

Üniversite Temsilciler Konseyi’nde Yürütme Kurulu Üyesi ve bir dönem de Genel Sekreter olarak görev yaptı. MAGEM ve Mağusa Suriçi Derneği kurucularındandır. Avrupa Konseyi’nin düzenlediği Kıbrıs- Avrupa Formu adlı Kıbrıslı Genç Liderler programında oluşturucu üye olarak yer aldı. ABD ve Fransa Dışişleri Bakanlıklarının düzenledikleri Uluslararası Liderlik Programlarına davetli olarak katılarak, ‘Kamu Yönetiminde Şeffaflık, Hesap Verebilirlik, Koordinasyon ve Yerel Yönetimler konularında çeşitli inceleme ve temaslarda bulundu.

Yenidüzen Gazetesi’nde Başka Açı adlı sütunda köşe yazıları yayımladı.  CTP Gençlik Örgütü’nün 3.Genel Başkanı olarak görev yaptı. Dışilişkiler Sekreteri ve Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Sekreteri olarak iki dönem CTP MYK üyeliğinde bulundu. Başbakanlık Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. 1997 - 2005 ve 2007 yılından 2013 Erken Genel Seçimlerine kadar Gazimağusa Belediyesi’nde Müdür Muavini olarak çalıştı. 2013 - 2016 yılları arasında CTP Mağusa İlçe Başkanlığı görevini üstlendi.

28 Temmuz 2013,  Erken Genel Seçimleri’nde,  Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden Mağusa Milletvekili seçildi. Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı olarak kabinede görev aldı. CTP MYK üyesi olup Örgüt Sekreteri'dir. 
7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimlerinde yeniden Gazimağusa Milletvekili seçildi. 2 Şubat 2018 tarihinde kurulan koalisyon hükümetinde Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak göreve atandı.

İngilizce ve Fransızca bilir.
Evli ve bir çocuk babasıdır.